Produkte > ASTRODYNE TDI > ASM201-240-BET-PF1
ASM201-240-BET-PF1
ASM201-240-BET-PF1 Astrodyne TDI
ASM201.pdf
Hersteller: Astrodyne TDI
Description: AC/DC CONVERTER 24V 200W
Power (Watts): 200W
Features: Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 4.17" L x 2.68" W x 1.57" H (105.9mm x 68.1mm x 39.9mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CB, CE, CSA, cTUVus, TUV
Efficiency: 94%
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 60601-1; 60950-1; 62368-1
Current - Output 1: 8.4 A
auf Bestellung 251 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ASM201-240-BET-PF1 Astrodyne TDI
Description: AC/DC CONVERTER 24V 200W, Power (Watts): 200W, Features: Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 4.17" L x 2.68" W x 1.57" H (105.9mm x 68.1mm x 39.9mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Medical, Approval Agency: CB, CE, CSA, cTUVus, TUV, Efficiency: 94%, Voltage - Output 1: 24V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Standard Number: 60601-1; 60950-1; 62368-1, Current - Output 1: 8.4 A.