Produkte > ASTRODYNE TDI > ASM201-240-BNH-PFC
ASM201-240-BNH-PFC Astrodyne TDI
Hersteller: Astrodyne TDI
Description: AC/DC CONVERTER 24V 142W
Power (Watts): 142W (202W Forced Air)
Features: Universal Input
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 4.00" L x 2.00" W x 1.21" H (101.6mm x 50.8mm x 30.7mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -40°C ~ 55°C
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CB, CE, cTUVus, TUV
Efficiency: 94%
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 60601-1; 60950-1; 62368-1
Current - Output 1: 8.4 A
auf Bestellung 497 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ASM201-240-BNH-PFC Astrodyne TDI
Description: AC/DC CONVERTER 24V 142W, Power (Watts): 142W (202W Forced Air), Features: Universal Input, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 4.00" L x 2.00" W x 1.21" H (101.6mm x 50.8mm x 30.7mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -40°C ~ 55°C, Applications: ITE (Commercial), Medical, Approval Agency: CB, CE, cTUVus, TUV, Efficiency: 94%, Voltage - Output 1: 24V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Standard Number: 60601-1; 60950-1; 62368-1, Current - Output 1: 8.4 A.