Produkte > ASTRODYNE TDI > ASM201-480-BNH-PF1
ASM201-480-BNH-PF1
ASM201-480-BNH-PF1 Astrodyne TDI
ASM201.pdf
Hersteller: Astrodyne TDI
Description: AC/DC CONVERTER 48V 139W
Power (Watts): 139W (202W Forced Air)
Features: Standby Output, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 4.00" L x 2.00" W x 1.11" H (101.6mm x 50.8mm x 28.2mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 80 ~ 240 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CB, CE, cTUVus, TUV
Efficiency: 95%
Voltage - Output 1: 48V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 60601-1; 60950-1; 62368-1
Current - Output 1: 2.9 A
auf Bestellung 146 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ASM201-480-BNH-PF1 Astrodyne TDI
Description: AC/DC CONVERTER 48V 139W, Power (Watts): 139W (202W Forced Air), Features: Standby Output, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 4.00" L x 2.00" W x 1.11" H (101.6mm x 50.8mm x 28.2mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 80 ~ 240 VAC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Approval Agency: CB, CE, cTUVus, TUV, Efficiency: 95%, Voltage - Output 1: 48V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Standard Number: 60601-1; 60950-1; 62368-1, Current - Output 1: 2.9 A.