Produkte > ASTRODYNE TDI > ASM40-24A
ASM40-24A
ASM40-24A Astrodyne TDI
ASM40.pdf
Hersteller: Astrodyne TDI
Description: 40W Medical Grade Open Frame Pow
Power (Watts): 40W
Features: Universal Input
Packaging: Tape & Box (TB)
Size / Dimension: 4.00" L x 2.00" W x 1.24" H (101.6mm x 50.8mm x 31.6mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -20°C ~ 50°C (With Derating)
Applications: Medical
Approval Agency: CB, CE, cURus, UL
Efficiency: 86%
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 60601-1
Current - Output 1: 1.66 A
auf Bestellung 83 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ASM40-24A Astrodyne TDI
Description: 40W Medical Grade Open Frame Pow, Power (Watts): 40W, Features: Universal Input, Packaging: Tape & Box (TB), Size / Dimension: 4.00" L x 2.00" W x 1.24" H (101.6mm x 50.8mm x 31.6mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -20°C ~ 50°C (With Derating), Applications: Medical, Approval Agency: CB, CE, cURus, UL, Efficiency: 86%, Voltage - Output 1: 24V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Standard Number: 60601-1, Current - Output 1: 1.66 A.