Produkte > ASTRODYNE TDI > ASM400S-12
ASM400S-12
ASM400S-12 Astrodyne TDI
ASM400.pdf
Hersteller: Astrodyne TDI
Description: AC/DC CONVERTER 12V 200W
Power (Watts): 200W (400W Forced Air)
Features: Standby Output, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.32" H (127.0mm x 76.2mm x 33.5mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -20°C ~ 40°C (With Derating)
Applications: Medical
Approval Agency: CB, CE, cURus, UL
Efficiency: 90%
Voltage - Output 1: 12V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 60601-1
Current - Output 1: 16.7 A
auf Bestellung 13 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ASM400S-12 Astrodyne TDI
Description: AC/DC CONVERTER 12V 200W, Power (Watts): 200W (400W Forced Air), Features: Standby Output, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.32" H (127.0mm x 76.2mm x 33.5mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -20°C ~ 40°C (With Derating), Applications: Medical, Approval Agency: CB, CE, cURus, UL, Efficiency: 90%, Voltage - Output 1: 12V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Standard Number: 60601-1, Current - Output 1: 16.7 A.