Produkte > ASTRODYNE TDI > ASM550-180-BET-S00
ASM550-180-BET-S00
ASM550-180-BET-S00 Astrodyne TDI
ASM550.pdf
Hersteller: Astrodyne TDI
Description: AC/DC CONVERTER 18V 551W
Power (Watts): 551W
Features: Standby Output, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 7.00" L x 4.36" W x 1.58" H (177.8mm x 110.7mm x 40.1mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 80 ~ 275 VAC, 110 ~ 380 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Medical
Approval Agency: CB, CE, cTUVus, TUV
Efficiency: 90%
Voltage - Output 1: 18V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 60601-1
Current - Output 1: 30.6 A
auf Bestellung 54 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ASM550-180-BET-S00 Astrodyne TDI
Description: AC/DC CONVERTER 18V 551W, Power (Watts): 551W, Features: Standby Output, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 7.00" L x 4.36" W x 1.58" H (177.8mm x 110.7mm x 40.1mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 80 ~ 275 VAC, 110 ~ 380 VDC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating), Applications: Medical, Approval Agency: CB, CE, cTUVus, TUV, Efficiency: 90%, Voltage - Output 1: 18V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Standard Number: 60601-1, Current - Output 1: 30.6 A.