Produkte > ASTRODYNE TDI > ASM60-12A
ASM60-12A
ASM60-12A Astrodyne TDI
ASM60.pdf
Hersteller: Astrodyne TDI
Description: AC/DC CONVERTER 12V 60W
Power (Watts): 60W
Features: Adjustable Output, Universal Input
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -10°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Medical
Approval Agency: CB, CE, cURus, UL
Efficiency: 84%
Voltage - Output 1: 12V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 60601-1
Current - Output 1: 5 A
auf Bestellung 4879 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ASM60-12A Astrodyne TDI
Description: AC/DC CONVERTER 12V 60W, Power (Watts): 60W, Features: Adjustable Output, Universal Input, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -10°C ~ 70°C (With Derating), Applications: Medical, Approval Agency: CB, CE, cURus, UL, Efficiency: 84%, Voltage - Output 1: 12V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Standard Number: 60601-1, Current - Output 1: 5 A.