Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > AT24C1024Y4-10YU-2.7
AT24C1024Y4-10YU-2.7
AT24C1024Y4-10YU-2.7 Microchip Technology
AT24C1024.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Description: IC EEPROM 1MBIT I2C 1MHZ 8SAP
Packaging: Tube
Package / Case: 8-VDFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Memory Size: 1Mbit
Memory Type: Non-Volatile
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Technology: EEPROM
Clock Frequency: 1 MHz
Memory Format: EEPROM
Supplier Device Package: 8-SAP (4.9x6.0)
Part Status: Obsolete
Write Cycle Time - Word, Page: 10ms
Memory Interface: I2C
Access Time: 550 ns
Memory Organization: 128K x 8
DigiKey Programmable: Not Verified
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT24C1024Y4-10YU-2.7 Microchip Technology
Description: IC EEPROM 1MBIT I2C 1MHZ 8SAP, Packaging: Tube, Package / Case: 8-VDFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Memory Size: 1Mbit, Memory Type: Non-Volatile, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, Technology: EEPROM, Clock Frequency: 1 MHz, Memory Format: EEPROM, Supplier Device Package: 8-SAP (4.9x6.0), Part Status: Obsolete, Write Cycle Time - Word, Page: 10ms, Memory Interface: I2C, Access Time: 550 ns, Memory Organization: 128K x 8, DigiKey Programmable: Not Verified.