Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > AT24C32A-10PU-2.7
AT24C32A-10PU-2.7
AT24C32A-10PU-2.7 Microchip Technology
doc3054.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Description: IC EEPROM 32KBIT I2C 400KHZ 8DIP
Packaging: Tube
Package / Case: 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Mounting Type: Through Hole
Memory Size: 32Kbit
Memory Type: Non-Volatile
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Technology: EEPROM
Clock Frequency: 400 kHz
Memory Format: EEPROM
Supplier Device Package: 8-PDIP
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT24C32A-10PU-2.7 Microchip Technology
Description: IC EEPROM 32KBIT I2C 400KHZ 8DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 8-DIP (0.300", 7.62mm), Mounting Type: Through Hole, Memory Size: 32Kbit, Memory Type: Non-Volatile, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, Technology: EEPROM, Clock Frequency: 400 kHz, Memory Format: EEPROM, Supplier Device Package: 8-PDIP, Part Status: Obsolete, Write Cycle Time - Word, Page: 5ms, Memory Interface: I2C, Access Time: 900 ns, Memory Organization: 4K x 8, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote AT24C32A-10PU-2.7
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AT24C32A-10PU-2.7 AT24C32A-10PU-2.7 Hersteller : Microchip Technology / Atmel atmel_doc3054.pdf EEPROM Die Sale, 2.7v, 11 mils - 10MS, 8 PDIP, IND TEMP, GREEN, 2.7V