Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > AT24C64-10PI-2.5
AT24C64-10PI-2.5
AT24C64-10PI-2.5 Microchip Technology
AT24C32%2C64_Rev1998.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Description: IC EEPROM 64KBIT I2C 400KHZ 8DIP
Packaging: Tube
Package / Case: 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Mounting Type: Through Hole
Memory Size: 64Kbit
Memory Type: Non-Volatile
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Supply: 2.5V ~ 5.5V
Technology: EEPROM
Clock Frequency: 400 kHz
Memory Format: EEPROM
Supplier Device Package: 8-PDIP
Write Cycle Time - Word, Page: 10ms
Memory Interface: I2C
Access Time: 900 ns
Memory Organization: 8K x 8
DigiKey Programmable: Not Verified
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT24C64-10PI-2.5 Microchip Technology
Description: IC EEPROM 64KBIT I2C 400KHZ 8DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 8-DIP (0.300", 7.62mm), Mounting Type: Through Hole, Memory Size: 64Kbit, Memory Type: Non-Volatile, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Voltage - Supply: 2.5V ~ 5.5V, Technology: EEPROM, Clock Frequency: 400 kHz, Memory Format: EEPROM, Supplier Device Package: 8-PDIP, Write Cycle Time - Word, Page: 10ms, Memory Interface: I2C, Access Time: 900 ns, Memory Organization: 8K x 8, DigiKey Programmable: Not Verified.