Produkte > IC > IC Speicher > AT24C64A-10PU-2.7 Atmel
AT24C64A-10PU-2.7
AT24C64A-10PU-2.7 Atmel
AT24C32A,64A.pdf
Produktcode: 30303
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller: Atmel
Gehäuse: DIP-8
Beschreibung: 2-Wire Serial EEPROM 32K (4096 x 8) 64K (8192 x 8)
Strom.V: 2,7…5,5V
T°C: -40...+85°C
6: EEPROM
7: 64 кбіт
Інтерфейс: I2C
Produkt ist nicht verfügbar
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT24C64A-10PU-2.7 Atmel
  • EEPROM SERIAL 2.7-5.5V 64K, 24C64
  • Memory Type:EEPROM
  • Interface Type:Serial, I2C
  • Memory Size:64Kbit
  • Memory Configuration:8K x 8bit
  • Memory Voltage Vcc:5.5V
  • Min Supply Voltage:2.7V
  • Max Supply Voltage:5.5V
  • Case Style:DIP
  • No. of Pins:8
  • Operating Temperature Range:-40`C to +85`C
  • Base Number:24
  • IC Generic Number:24C64
  • Logic Function Number:24C64
  • Max Operating Temperature:85`C
  • Memory IC Case Style:DIP
  • Min Temperature Operating:-40`C
  • Voltage Vcc:5.5V
Weitere Produktangebote AT24C64A-10PU-2.7
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AT24C64A10PU2.7 Hersteller : AT
auf Bestellung 17000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produkt ist nicht verfügbar
AT24C64A-10PU-2.7 AT24C64A-10PU-2.7 Hersteller : Microchip Technology doc3054.pdf Description: IC EEPROM 64KBIT I2C 400KHZ 8DIP
Packaging: Tube
Package / Case: 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Mounting Type: Through Hole
Memory Size: 64Kbit
Memory Type: Non-Volatile
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Technology: EEPROM
Clock Frequency: 400 kHz
Memory Format: EEPROM
Supplier Device Package: 8-PDIP
Part Status: Obsolete
Write Cycle Time - Word, Page: 5ms
Memory Interface: I2C
Access Time: 900 ns
Memory Organization: 8K x 8
DigiKey Programmable: Not Verified
AT24C64A-10PU-2.7 AT24C64A-10PU-2.7 Hersteller : Microchip Technology / Atmel doc0180-1180742.pdf EEPROM 8 SOIC,Pb/HALO FREE,NiPdAu, 2.7V - 10MS, 8 PDIP, IND TEMP, GREEN, 2.7V
Mit diesem Produkt kaufen
BAT54CTA
Produktcode: 195063
1 zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
bat54cta.pdf
BAT54CTA
Hersteller: Zetex
Dioden, Diodenbrücken, Zenerdioden > Schottkydioden
Gehäuse: SOT-23
Vrrm(V): 30 V
If(A): 0,2 A
VF@IF: 0,4 V
Bemerkung: Конструкція: два діоди в одному корпусі, загальний катод, струм 0,2 А на діод.
Монтаж: SMD
Імпульсний струм, Ifsm: 0,6 A
BC807-40.215
datasheet-bc804-40.pdf
BC807-40.215
Hersteller: NXP
Transistoren > Bipolar-Transistoren PNP
Gehäuse: SOT-23
U, V: 45 V
U, V: 50 V
I, А: 0,5 A
h21,max: 600
S9013(Transistor)
ts9013-datasheet.pdf
S9013(Transistor)
Hersteller: BL
Transistoren > Bipolar-Transistoren NPN
fT: 150 MHz
Uceo,V: 25 V
Ucbo,V: 40 V
Ic,A: 0,5 A