Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > AT25256AW-10SI-1.8
AT25256AW-10SI-1.8
AT25256AW-10SI-1.8 Microchip Technology
AT25128A%2C256A.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Description: IC EEPROM 256KBIT SPI 8SOIC
Packaging: Tube
Package / Case: 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Memory Type: Non-Volatile
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Supply: 1.8V ~ 5.5V
Technology: EEPROM
Clock Frequency: 20 MHz