Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > AT87F51RC-24PC
AT87F51RC-24PC
AT87F51RC-24PC Microchip Technology
AT87F51RC.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 32KB FLASH 40DIP
Packaging: Tube
Package / Case: 40-DIP (0.600", 15.24mm)
Mounting Type: Through Hole
Speed: 24MHz
Program Memory Size: 32KB (32K x 8)
RAM Size: 512 x 8
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: OTP Quick FLASH
Core Processor: 8051
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4V ~ 6V
Connectivity: UART/USART
Peripherals: WDT
Supplier Device Package: 40-PDIP
Number of I/O: 32
DigiKey Programmable: Not Verified
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT87F51RC-24PC Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 32KB FLASH 40DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 40-DIP (0.600", 15.24mm), Mounting Type: Through Hole, Speed: 24MHz, Program Memory Size: 32KB (32K x 8), RAM Size: 512 x 8, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C, Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: OTP Quick FLASH, Core Processor: 8051, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4V ~ 6V, Connectivity: UART/USART, Peripherals: WDT, Supplier Device Package: 40-PDIP, Number of I/O: 32, DigiKey Programmable: Not Verified.