Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > AT87F55WD-24AI
AT87F55WD-24AI
AT87F55WD-24AI Microchip Technology
AT87F55WD.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 20KB FLASH 44TQFP
Packaging: Tube
Package / Case: 44-TQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 24MHz
Program Memory Size: 20KB (20K x 8)
RAM Size: 256 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4V ~ 5.5V
Connectivity: UART/USART
Peripherals: WDT
Supplier Device Package: 44-TQFP (10x10)
Number of I/O: 32
DigiKey Programmable: Not Verified
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT87F55WD-24AI Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 20KB FLASH 44TQFP, Packaging: Tube, Package / Case: 44-TQFP, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 24MHz, Program Memory Size: 20KB (20K x 8), RAM Size: 256 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: OTP Quick FLASH, Core Processor: 8051, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4V ~ 5.5V, Connectivity: UART/USART, Peripherals: WDT, Supplier Device Package: 44-TQFP (10x10), Number of I/O: 32, DigiKey Programmable: Not Verified.