Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > AT87LV51-16AI
AT87LV51-16AI
AT87LV51-16AI Microchip Technology
AT87LV51%20Preliminary.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 4KB FLASH 44TQFP
Packaging: Tray
Package / Case: 44-TQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
Program Memory Size: 4KB (4K x 8)
RAM Size: 128 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V
Connectivity: UART/USART
Supplier Device Package: 44-TQFP (10x10)
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT87LV51-16AI Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 4KB FLASH 44TQFP, Packaging: Tray, Package / Case: 44-TQFP, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 16MHz, Program Memory Size: 4KB (4K x 8), RAM Size: 128 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: OTP Quick FLASH, Core Processor: 8051, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V, Connectivity: UART/USART, Supplier Device Package: 44-TQFP (10x10), Number of I/O: 32, DigiKey Programmable: Not Verified.