Technische Details AT89C405124SC ATMEL
Description: IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20SOIC, Packaging: Tube, Package / Case: 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Speed: 24MHz, Program Memory Size: 4KB (4K x 8), RAM Size: 128 x 8, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: 8051, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4V ~ 6V, Connectivity: UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, LED, POR, Supplier Device Package: 20-SOIC, Part Status: Obsolete, Number of I/O: 15, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote AT89C405124SC
|---|---|---|---|---|---|
| AT89C4051-24SC | Hersteller : ATMEL |
09+ SOP20 |
auf Bestellung 1321 Stücke: Lieferzeit 21-28 Tag (e) |
AT89C4051-24SC | Hersteller : Microchip Technology |
Produkt ist nicht verfügbar |
8-bit Microcontrollers - MCU 4K FLASH 2.7 TO 5.5V 24MHZ COM TEMP |