Produkte > ATMEL > AT89C55-33JC
AT89C55-33JC ATMEL
AT89C55.pdf
Hersteller: ATMEL
99+
auf Bestellung 24 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT89C55-33JC ATMEL
Description: IC MCU 8BIT 20KB FLASH 44PLCC, Packaging: Tube, Package / Case: 44-LCC (J-Lead), Mounting Type: Surface Mount, Speed: 33MHz, Program Memory Size: 20KB (20K x 8), RAM Size: 256 x 8, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C, Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: 8051, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4V ~ 6V, Supplier Device Package: 44-PLCC (16.6x16.6), Part Status: Obsolete, Number of I/O: 32, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote AT89C55-33JC
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AT89C5533JC Hersteller : ATMEL PLCC44
auf Bestellung 108 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Packaging: Tube
Package / Case: 44-LCC (J-Lead)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 33MHz
Program Memory Size: 20KB (20K x 8)
RAM Size: 256 x 8
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4V ~ 6V