Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > AT90PWM161OS-16MNR
AT90PWM161OS-16MNR
AT90PWM161OS-16MNR Microchip Technology
doc7734.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32QFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 32-VFQFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
Program Memory Size: 16KB (16K x 8)
RAM Size: 1K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Core Processor: AVR
Data Converters: A/D 11x10b; D/A 1x10b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V
Connectivity: SPI
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 32-QFN (5x5)
Part Status: Active
Number of I/O: 20
DigiKey Programmable: Not Verified
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT90PWM161OS-16MNR Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32QFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 32-VFQFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 16MHz, Program Memory Size: 16KB (16K x 8), RAM Size: 1K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 512 x 8, Core Processor: AVR, Data Converters: A/D 11x10b; D/A 1x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V, Connectivity: SPI, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 32-QFN (5x5), Part Status: Active, Number of I/O: 20, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote AT90PWM161OS-16MNR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AT90PWM161OS16MNR Hersteller : Microchip Technology / Atmel doc7734-1066110.pdf 8-bit Microcontrollers - MCU ASSP AVR 16 MHz, QFN