Produkte > ATMEL > AT90S1200-12YI
AT90S1200-12YI ATMEL
AT90S1200%20Complete.pdf
Hersteller: ATMEL
auf Bestellung 160 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT90S1200-12YI ATMEL
Description: IC MCU 8BIT 1KB FLASH 20SSOP, Packaging: Tube, Package / Case: 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Speed: 12MHz, Program Memory Size: 1KB (512 x 16), Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 64 x 8, Core Processor: AVR, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4V ~ 6V, Connectivity: SPI, Peripherals: POR, WDT, Supplier Device Package: 20-SSOP, Part Status: Obsolete, Number of I/O: 15, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote AT90S1200-12YI
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AT90S120012YI Hersteller : ATMEL
auf Bestellung 160 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Packaging: Tube
Package / Case: 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 12MHz
Program Memory Size: 1KB (512 x 16)
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4V ~ 6V