Produkte > ATMEL > AT90S120012PC
AT90S120012PC ATMEL
Hersteller: ATMEL
auf Bestellung 2100 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT90S120012PC ATMEL
Description: IC MCU 8BIT 1KB FLASH 20DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 20-DIP (0.300", 7.62mm), Mounting Type: Through Hole, Speed: 12MHz, Program Memory Size: 1KB (512 x 16), Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 64 x 8, Core Processor: AVR, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4V ~ 6V, Connectivity: SPI, Peripherals: POR, WDT, Supplier Device Package: 20-PDIP, Part Status: Obsolete, Number of I/O: 15, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote AT90S120012PC
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AT90S1200-12PC Hersteller : ATMEL AT90S1200%20Complete.pdf DIP
auf Bestellung 322 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Packaging: Tube
Package / Case: 20-DIP (0.300", 7.62mm)
Mounting Type: Through Hole
Speed: 12MHz
Program Memory Size: 1KB (512 x 16)
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 64 x 8
Core Processor: AVR
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4V ~ 6V
Connectivity: SPI
Peripherals: POR, WDT
Supplier Device Package: 20-PDIP
Part Status: Obsolete
Number of I/O: 15
DigiKey Programmable: Not Verified
Produkt ist nicht verfügbar
AT90S1200-12PC AT90S1200-12PC Hersteller : Microchip Technology doc0838-1180903.pdf 8-bit Microcontrollers - MCU 1K FLASH 5V