Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > AT90S2343-10PC
AT90S2343-10PC
AT90S2343-10PC Microchip Technology
doc1004.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 2KB FLASH 8DIP
Packaging: Tube
Package / Case: 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Mounting Type: Through Hole
Speed: 10MHz
Program Memory Size: 2KB (1K x 16)
RAM Size: 128 x 8
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4V ~ 6V
Connectivity: SPI
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, WDT
Supplier Device Package: 8-PDIP
Part Status: Obsolete
Number of I/O: 5
DigiKey Programmable: Not Verified
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT90S2343-10PC Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 2KB FLASH 8DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 8-DIP (0.300", 7.62mm), Mounting Type: Through Hole, Speed: 10MHz, Program Memory Size: 2KB (1K x 16), RAM Size: 128 x 8, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C, Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 128 x 8, Core Processor: AVR, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4V ~ 6V, Connectivity: SPI, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, WDT, Supplier Device Package: 8-PDIP, Part Status: Obsolete, Number of I/O: 5, DigiKey Programmable: Not Verified.