Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > AT93C66A-10SU-1.8
AT93C66A-10SU-1.8
AT93C66A-10SU-1.8 Microchip Technology
doc3378.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Description: IC EEPROM 4KBIT 3-WIRE 8SOIC
Packaging: Tube
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Memory Size: 4Kbit
Memory Type: Non-Volatile
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Supply: 1.8V ~ 5.5V
Technology: EEPROM
Clock Frequency: 2 MHz
Memory Format: EEPROM
Supplier Device Package: 8-SOIC
Write Cycle Time - Word, Page: 10ms
Memory Interface: 3-Wire Serial
Memory Organization: 512 x 8, 256 x 16
DigiKey Programmable: Verified
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AT93C66A-10SU-1.8 Microchip Technology
Description: IC EEPROM 4KBIT 3-WIRE 8SOIC, Packaging: Tube, Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Memory Size: 4Kbit, Memory Type: Non-Volatile, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Voltage - Supply: 1.8V ~ 5.5V, Technology: EEPROM, Clock Frequency: 2 MHz, Memory Format: EEPROM, Supplier Device Package: 8-SOIC, Write Cycle Time - Word, Page: 10ms, Memory Interface: 3-Wire Serial, Memory Organization: 512 x 8, 256 x 16, DigiKey Programmable: Verified.
Weitere Produktangebote AT93C66A-10SU-1.8
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AT93C66A-10SU-1.8 AT93C66A-10SU-1.8 Hersteller : Microchip Technology / Atmel doc3378-1180704.pdf EEPROM E2 4K 3-WIRE 1M CYCLES - 10MS 1.8V