Produkte > ATMEL > ATMEGA12816AI
ATMEGA12816AI ATMEL
Hersteller: ATMEL
auf Bestellung 2100 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATMEGA12816AI ATMEL
Description: IC MCU 8BIT 128KB FLASH 64TQFP, Packaging: Tray, Package / Case: 64-TQFP, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 16MHz, Program Memory Size: 128KB (64K x 16), RAM Size: 4K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 4K x 8, Core Processor: AVR, Data Converters: A/D 8x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5V ~ 5.5V, Connectivity: EBI/EMI, I2C, SPI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 64-TQFP (14x14), Part Status: Obsolete, Number of I/O: 53, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote ATMEGA12816AI
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATMEGA128-16AI Hersteller : ATMEL 2467S.pdf 07+;
auf Bestellung 8025 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produkt ist nicht verfügbar
ATMEGA128-16AI Hersteller : Atmel Semiconductor ATmega128%28L%29.pdf ЗАМЕНЯТЬ НА ATmega128A Група товару: Мікропроцесори, мікроконтролери Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tray
Package / Case: 64-TQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
Program Memory Size: 128KB (64K x 16)
RAM Size: 4K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 4K x 8
Core Processor: AVR
Data Converters: A/D 8x10b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5V ~ 5.5V