Technische Details ATMEGA162-16PI
Description: IC MCU 8BIT 16KB FLASH 40DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 40-DIP (0.600", 15.24mm), Mounting Type: Through Hole, Speed: 16MHz, Program Memory Size: 16KB (8K x 16), RAM Size: 1K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 512 x 8, Core Processor: AVR, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V, Connectivity: EBI/EMI, SPI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 40-PDIP, Part Status: Obsolete, Number of I/O: 35, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote ATMEGA162-16PI
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
| ATMEGA16216PI | Hersteller : ATMEL |
auf Bestellung 200 Stücke: Lieferzeit 21-28 Tag (e) |
| ATMEGA162-16PI | Hersteller : Atmel/Microchip |
Produkt ist nicht verfügbar |
ATMEGA162-16PI | Hersteller : Microchip Technology |