Produkte > ATMEL > ATMEGA168-15MD
ATMEGA168-15MD Atmel
ATML-S-A0001533344-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Atmel
Description: IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32VQFN
Packaging: Bulk
Package / Case: 32-VQFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
Program Memory Size: 16KB (8K x 16)
RAM Size: 1K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TA)
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V
Connectivity: I²C, SPI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 32-QFN (7x7)
Part Status: Active
Number of I/O: 23
DigiKey Programmable: Not Verified
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATMEGA168-15MD Atmel
Description: IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32VQFN, Packaging: Bulk, Package / Case: 32-VQFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 16MHz, Program Memory Size: 16KB (8K x 16), RAM Size: 1K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 512 x 8, Core Processor: AVR, Data Converters: A/D 8x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V, Connectivity: I²C, SPI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 32-QFN (7x7), Part Status: Active, Number of I/O: 23, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote ATMEGA168-15MD
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATMEGA168-15MD ATMEGA168-15MD Hersteller : Microchip Technology Atmel_7530_Automotive_Microcontrollers_ATmega48_AT-1315273.pdf 8-bit Microcontrollers - MCU 8-bit 16KB Flash 15MHz Auto