Produkte > ATMEL > ATMEGA48-20PI
ATMEGA48-20PI Atmel
ATmega48_88_168%20Preliminary%20Complete.pdf
Hersteller: Atmel
ATMEGA48-20PI
auf Bestellung 950 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 25
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATMEGA48-20PI Atmel
Description: IC MCU 8BIT 4KB FLASH 28DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 28-DIP (0.300", 7.62mm), Mounting Type: Through Hole, Speed: 20MHz, Program Memory Size: 4KB (2K x 16), RAM Size: 512 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 256 x 8, Core Processor: AVR, Data Converters: A/D 6x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V, Connectivity: I2C, SPI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 28-PDIP, Number of I/O: 23, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote ATMEGA48-20PI
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATMEGA48-20PI ATmega48_88_168%20Preliminary%20Complete.pdf
auf Bestellung 480 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
ATMEGA4820PI Hersteller : ATMEL
auf Bestellung 400 Stücke:
Packaging: Tube
Package / Case: 28-DIP (0.300", 7.62mm)
Mounting Type: Through Hole
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 4KB (2K x 16)
RAM Size: 512 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 256 x 8
Core Processor: AVR
Data Converters: A/D 6x10b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V
Connectivity: I2C, SPI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 28-PDIP
Number of I/O: 23
DigiKey Programmable: Not Verified
Produkt ist nicht verfügbar
ATMEGA48-20PI ATMEGA48-20PI Hersteller : Microchip Technology Atmel_2545_8_bit_AVR_Microcontroller_ATmega48_88_1-1315326.pdf 8-bit Microcontrollers - MCU AVR 4K FLSH 256B EE 512B SRAM ADC 5V