Produkte > ATMEL > ATMEGA88-15MZ
ATMEGA88-15MZ
ATMEGA88-15MZ Atmel
ATML-S-A0000448537-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Atmel
Description: IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32QFN
Packaging: Bulk
Package / Case: 32-VFQFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
Program Memory Size: 8KB (4K x 16)
RAM Size: 1K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 512 x 8
Core Processor: AVR
Data Converters: A/D 8x10b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V
Connectivity: I2C, SPI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 32-QFN (5x5)
Number of I/O: 23
DigiKey Programmable: Not Verified
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q100
auf Bestellung 1087 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 70
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATMEGA88-15MZ Atmel
Description: IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32QFN, Packaging: Bulk, Package / Case: 32-VFQFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 16MHz, Program Memory Size: 8KB (4K x 16), RAM Size: 1K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 512 x 8, Core Processor: AVR, Data Converters: A/D 8x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V, Connectivity: I2C, SPI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 32-QFN (5x5), Number of I/O: 23, DigiKey Programmable: Not Verified, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q100.
Weitere Produktangebote ATMEGA88-15MZ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATMEGA88-15MZ ATMEGA88-15MZ Hersteller : Microchip Technology Atmel_7530_Automotive_Microcontrollers_ATmega48_AT-1315273.pdf 8-bit Microcontrollers - MCU 8KB Flash 15MHz 125-degrees C