ATS-20H-29-C2-R0
ATS-20H-29-C2-R0 Advanced Thermal Solutions Inc.
ATS-20H-29-C2-R0
Hersteller: Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: HEATSINK 70X70X20MM XCUT T766
Packaging: Tray
Material: Aluminum
Length: 2.756" (70.00mm)
Shape: Square, Fins
Type: Top Mount
Width: 2.756" (70.00mm)
Package Cooled: Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...)
Attachment Method: Push Pin
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 7.57°C/W @ 100 LFM
Fin Height: 0.790" (20.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-20H-29-C2-R0 Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: HEATSINK 70X70X20MM XCUT T766, Packaging: Tray, Material: Aluminum, Length: 2.756" (70.00mm), Shape: Square, Fins, Type: Top Mount, Width: 2.756" (70.00mm), Package Cooled: Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...), Attachment Method: Push Pin, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 7.57°C/W @ 100 LFM, Fin Height: 0.790" (20.00mm), Material Finish: Blue Anodized.