ATS-55310W-C1-R0
ATS-55310W-C1-R0 Advanced Thermal Solutions Inc.
ATS-55310W-C1-R0
Hersteller: Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: HEAT SINK 31MM X 31MM X 24.5MM
Packaging: Bulk
Material: Aluminum
Length: 1.220" (30.99mm)
Shape: Square, Pin Fins
Type: Top Mount
Width: 1.220" (30.99mm)
Package Cooled: BGA
Attachment Method: Thermal Tape, Adhesive (Included)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 4.00°C/W @ 200 LFM
Fin Height: 0.965" (24.50mm)
Material Finish: Black Anodized
Part Status: Active
auf Bestellung 60 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-55310W-C1-R0 Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: HEAT SINK 31MM X 31MM X 24.5MM, Packaging: Bulk, Material: Aluminum, Length: 1.220" (30.99mm), Shape: Square, Pin Fins, Type: Top Mount, Width: 1.220" (30.99mm), Package Cooled: BGA, Attachment Method: Thermal Tape, Adhesive (Included), Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 4.00°C/W @ 200 LFM, Fin Height: 0.965" (24.50mm), Material Finish: Black Anodized, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATS-55310W-C1-R0 ATS-55310W-C1-R0 Hersteller : Advanced Thermal Solutions ATS_55310W_C1_R0.pdf Heat Sinks Heat Sink, High Performance, X-Cut, Double-Side Tape, T412, 31x31x24.5mm
auf Bestellung 26 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ATS-55310W-C1-R0 Hersteller : Advanced Thermal Solutions ATS-55310W-C1-R0.pdf Category: Heatsinks
Description: Heatsink: extruded; grilled; BGA; black; L: 31mm; W: 31mm; H: 24.5mm
Colour: black
Type of heatsink: extruded
Heatsink shape: grilled
Height: 24.5mm
Length: 31mm
Width: 31mm
Thermal resistance @200 LFM: 4°C/W