ATS-EXL116-1220-R0
ATS-EXL116-1220-R0 Advanced Thermal Solutions Inc.
Extrusions
Hersteller: Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: PCIE EXTRUSION PROFILE, AL6063
Packaging: Box
Material: Aluminum
Length: 48.032" (1220.00mm)
Shape: Rectangular, Fins
Type: Top Mount, Extrusion
Width: 2.031" (51.60mm)
Attachment Method: Adhesive
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 1.90°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 5.70°C/W
Fin Height: 1.673" (42.50mm)
Material Finish: Degreased
auf Bestellung 9 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-EXL116-1220-R0 Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: PCIE EXTRUSION PROFILE, AL6063, Packaging: Box, Material: Aluminum, Length: 48.032" (1220.00mm), Shape: Rectangular, Fins, Type: Top Mount, Extrusion, Width: 2.031" (51.60mm), Attachment Method: Adhesive, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 1.90°C/W @ 200 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 5.70°C/W, Fin Height: 1.673" (42.50mm), Material Finish: Degreased.
Weitere Produktangebote ATS-EXL116-1220-R0
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATS-EXL116-1220-R0 ATS-EXL116-1220-R0 Hersteller : Advanced Thermal Solutions Extrusions.pdf Heat Sinks Extrusion Profile, AL6063, Length 1220mm, Width 51.6mm, Height 42.5mm