ATS-EXL119-1220-R0
ATS-EXL119-1220-R0 Advanced Thermal Solutions Inc.
Extrusions
Hersteller: Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: PCIE EXTRUSION PROFILE, AL6063
Packaging: Bulk
Material: Aluminum
Length: 48.032" (1220.00mm)
Shape: Rectangular, Fins
Type: Top Mount, Extrusion
Width: 3.740" (95.00mm)
Attachment Method: Adhesive
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 2.10°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 14.70°C/W
Fin Height: 0.551" (14.00mm)
Material Finish: Degreased
Part Status: Active
auf Bestellung 2 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-EXL119-1220-R0 Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: PCIE EXTRUSION PROFILE, AL6063, Packaging: Bulk, Material: Aluminum, Length: 48.032" (1220.00mm), Shape: Rectangular, Fins, Type: Top Mount, Extrusion, Width: 3.740" (95.00mm), Attachment Method: Adhesive, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 2.10°C/W @ 200 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 14.70°C/W, Fin Height: 0.551" (14.00mm), Material Finish: Degreased, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote ATS-EXL119-1220-R0
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATS-EXL119-1220-R0 ATS-EXL119-1220-R0 Hersteller : Advanced Thermal Solutions Advanced Thermal Solutions_12032020_PCIe Thermal Management R5-1020.pdf Heat Sinks PCIe Extrusion Profile, AL6063, 1220mm Length, 95mm Width, 14mm Height