Produkte > ADVANCED THERMAL SOLUTIONS > ATS-EXL120-1220-R0
ATS-EXL120-1220-R0
ATS-EXL120-1220-R0 Advanced Thermal Solutions
Advanced_Thermal_Solutions_12032020_PCIe_Thermal_M-1928686.pdf
Hersteller: Advanced Thermal Solutions
Heat Sinks PCIe Extrusion Profile, AL6063, 1220mm Length, 80mm Width, 14mm Height
auf Bestellung 11 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-EXL120-1220-R0 Advanced Thermal Solutions
Description: PCIE EXTRUSION PROFILE, AL6063, Packaging: Bulk, Material: Aluminum, Length: 48.032" (1220.00mm), Shape: Rectangular, Fins, Type: Top Mount, Extrusion, Width: 3.150" (80.00mm), Attachment Method: Adhesive, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 2.40°C/W @ 200 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 13.00°C/W, Fin Height: 0.551" (14.00mm), Material Finish: Degreased.
Weitere Produktangebote ATS-EXL120-1220-R0
Material: Aluminum
Length: 48.032" (1220.00mm)
Shape: Rectangular, Fins
Type: Top Mount, Extrusion
Width: 3.150" (80.00mm)
Attachment Method: Adhesive
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 2.40°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 13.00°C/W
Fin Height: 0.551" (14.00mm)