ATS-EXL76-1220-R1
ATS-EXL76-1220-R1 Advanced Thermal Solutions Inc.
Extrusions%20Data%20Sheet.pdf
Hersteller: Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: HEATSINK AL6063 1220X93.4X40MM
Packaging: Bulk
Material: Aluminum
Length: 48.032" (1220.00mm)
Shape: Rectangular, Fins
Type: Top Mount, Extrusion
Width: 3.677" (93.40mm)
Attachment Method: Adhesive
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 0.50°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 5.20°C/W
Fin Height: 1.575" (40.00mm)
Material Finish: Degreased
auf Bestellung 18 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-EXL76-1220-R1 Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: HEATSINK AL6063 1220X93.4X40MM, Packaging: Bulk, Material: Aluminum, Length: 48.032" (1220.00mm), Shape: Rectangular, Fins, Type: Top Mount, Extrusion, Width: 3.677" (93.40mm), Attachment Method: Adhesive, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 0.50°C/W @ 200 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 5.20°C/W, Fin Height: 1.575" (40.00mm), Material Finish: Degreased.
Weitere Produktangebote ATS-EXL76-1220-R1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATS-EXL76-1220-R1 ATS-EXL76-1220-R1 Hersteller : Advanced Thermal Solutions Advanced_Thermal_Solutions_Extrusions.pdf Heat Sinks Extrusion Profile, AL6063, Length 1220mm, Width 93.4mm, Height 40mm