ATS-TEC15-71-036
ATS-TEC15-71-036 Advanced Thermal Solutions Inc.
ATS-TEC15-71-036
Hersteller: Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: TEC Module 15x15x3.8mm
Features: Lead Wires
Packaging: Box
Size / Dimension: Square - 15.00mm L x 15.00mm W
Type: TEC (Thermoelectric Cooler)
Operating Temperature: 80°C
Height: 3.80mm
Delta Tmax @ Th: 66°C @ 27°C
Qmax @ Th: 7.2W @ 27°C
Current - Max: 6 A
Voltage - Max: 2 V
Resistance: 260 mOhms
Number of Stages: 1
auf Bestellung 25 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-TEC15-71-036 Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: TEC Module 15x15x3.8mm, Features: Lead Wires, Packaging: Box, Size / Dimension: Square - 15.00mm L x 15.00mm W, Type: TEC (Thermoelectric Cooler), Operating Temperature: 80°C, Height: 3.80mm, Delta Tmax @ Th: 66°C @ 27°C, Qmax @ Th: 7.2W @ 27°C, Current - Max: 6 A, Voltage - Max: 2 V, Resistance: 260 mOhms, Number of Stages: 1.
Weitere Produktangebote ATS-TEC15-71-036
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATS-TEC15-71-036 ATS-TEC15-71-036 Hersteller : Advanced Thermal Solutions ATS_TEC15_71_036.pdf Thermoelectric Peltier Modules Thermoelectric Module, 15x15x3.8mm, 6A, 2Vmax, 7.2W Qmax, 150mm Wire