ATS-TEC40-42-010
ATS-TEC40-42-010 Advanced Thermal Solutions
EC_Modules-1651620.pdf
Hersteller: Advanced Thermal Solutions
Thermoelectric Peltier Modules Thermoelectric Module, 40x40x4.2mm LxWxH, 3A, 24.1Vmax, 41.6W Qmax, 100mm Wire
auf Bestellung 47 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-TEC40-42-010 Advanced Thermal Solutions
Description: TEC MODULE, 40X40X4.2, Features: Lead Wires, Sealed - Silicone RTV, Packaging: Bulk, Size / Dimension: Square - 40.00mm L x 40.00mm W, Height: 4.20mm, Delta Tmax @ Th: 68°C @ 27°C, Qmax @ Th: 41.6W @ 27°C, Current - Max: 3 A, Voltage - Max: 24.1 V, Resistance: 6.82 Ohms, Number of Stages: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Features: Lead Wires, Sealed - Silicone RTV
Packaging: Bulk
Size / Dimension: Square - 40.00mm L x 40.00mm W
Height: 4.20mm
Delta Tmax @ Th: 68°C @ 27°C
Qmax @ Th: 41.6W @ 27°C
Current - Max: 3 A
Voltage - Max: 24.1 V
Resistance: 6.82 Ohms