Produkte > ADVANCED THERMAL SOLUTIONS > ATS021021006-PF010
ATS021021006-PF010
ATS021021006-PF010 Advanced Thermal Solutions
ATS021021006_PF010-3133948.pdf
Hersteller: Advanced Thermal Solutions
Heat Sinks BGA Heat Sink, Pin Fin, No TIM, Black Anodized, 21x21x6.4mm (LxWxH)
auf Bestellung 71 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS021021006-PF010 Advanced Thermal Solutions
Description: PINFIN HEATSINK 21X21X6.4MM, Packaging: Bulk, Material: Aluminum, Length: 0.827" (21.00mm), Shape: Square, Pin Fins, Type: Top Mount, Width: 0.827" (21.00mm), Package Cooled: BGA, Attachment Method: Thermal Tape, Adhesive (Not Included), Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 24.00°C/W @ 200 LFM, Fin Height: 0.252" (6.40mm), Material Finish: Black Anodized.
Material: Aluminum
Length: 0.827" (21.00mm)
Shape: Square, Pin Fins
Type: Top Mount
Width: 0.827" (21.00mm)
Package Cooled: BGA
Attachment Method: Thermal Tape, Adhesive (Not Included)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 24.00°C/W @ 200 LFM
Fin Height: 0.252" (6.40mm)