Produkte > ADVANCED THERMAL SOLUTIONS > ATS028028006-SF-9E
ATS028028006-SF-9E
ATS028028006-SF-9E Advanced Thermal Solutions
ATS028028006_SF_9E.pdf
Hersteller: Advanced Thermal Solutions
Heat Sinks BGA Heat Sink, High Aspect Ratio Extrusion, Straight, No TIM, 28x28x6mm
auf Bestellung 2 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS028028006-SF-9E Advanced Thermal Solutions
Description: HEATSINK 28X28X6MM, Packaging: Bulk, Material: Aluminum, Length: 1.102" (28.00mm), Shape: Square, Fins, Type: Top Mount, Width: 1.102" (28.00mm), Package Cooled: BGA, Attachment Method: Thermal Tape, Adhesive (Not Included), Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 18.40°C/W @ 200 LFM, Fin Height: 0.236" (6.00mm), Material Finish: Black Anodized, Part Status: Active.
Material: Aluminum
Length: 1.102" (28.00mm)
Shape: Square, Fins
Type: Top Mount
Width: 1.102" (28.00mm)
Package Cooled: BGA
Attachment Method: Thermal Tape, Adhesive (Not Included)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 18.40°C/W @ 200 LFM
Fin Height: 0.236" (6.00mm)