ATS040040006-PF-13E
ATS040040006-PF-13E Advanced Thermal Solutions Inc.
ATS040040006-PF-13E
Hersteller: Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: CROSS CUT HEATSINK 40X40X6MM
Packaging: Bulk
Material: Aluminum
Length: 1.575" (40.00mm)
Shape: Square, Pin Fins
Type: Top Mount
Width: 1.575" (40.00mm)
Package Cooled: BGA
Attachment Method: Thermal Tape, Adhesive (Not Included)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 12.05°C/W @ 200 LFM
Fin Height: 0.236" (6.00mm)
Material Finish: Black Anodized
Part Status: Active
auf Bestellung 99 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS040040006-PF-13E Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: CROSS CUT HEATSINK 40X40X6MM, Packaging: Bulk, Material: Aluminum, Length: 1.575" (40.00mm), Shape: Square, Pin Fins, Type: Top Mount, Width: 1.575" (40.00mm), Package Cooled: BGA, Attachment Method: Thermal Tape, Adhesive (Not Included), Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 12.05°C/W @ 200 LFM, Fin Height: 0.236" (6.00mm), Material Finish: Black Anodized, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATS040040006-PF-13E ATS040040006-PF-13E Hersteller : Advanced Thermal Solutions ATS040040006_PF_13E.pdf Heat Sinks BGA Heat Sink, Pin Fin, No TIM, Black Anodized, 40x40x6mm (LxWxH)