ATS041041007-PF026
ATS041041007-PF026 Advanced Thermal Solutions Inc.
ATS041041007-PF026
Hersteller: Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: PINFIN HEATSINK 40.6X40.6X6.6MM
Packaging: Bulk
Material: Aluminum
Length: 1.598" (40.60mm)
Shape: Square, Pin Fins
Type: Top Mount
Width: 1.598" (40.60mm)
Package Cooled: BGA
Attachment Method: Thermal Tape, Adhesive (Not Included)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 5.50°C/W @ 200 LFM
Fin Height: 0.260" (6.60mm)
Material Finish: Black Anodized
Part Status: Active
auf Bestellung 100 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS041041007-PF026 Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: PINFIN HEATSINK 40.6X40.6X6.6MM, Packaging: Bulk, Material: Aluminum, Length: 1.598" (40.60mm), Shape: Square, Pin Fins, Type: Top Mount, Width: 1.598" (40.60mm), Package Cooled: BGA, Attachment Method: Thermal Tape, Adhesive (Not Included), Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 5.50°C/W @ 200 LFM, Fin Height: 0.260" (6.60mm), Material Finish: Black Anodized, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote ATS041041007-PF026
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATS041041007-PF026 ATS041041007-PF026 Hersteller : Advanced Thermal Solutions ATS041041007_PF026-3134032.pdf Heat Sinks BGA Heat Sink, Pin Fin, No TIM, Black Anodized, 40.6x40.6x6.6mm (LxWxH)