ATS060060016-MF-16O
ATS060060016-MF-16O Advanced Thermal Solutions Inc.
ATS060060016-MF-16O
Hersteller: Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: MAXIFLOW HEATSINK 60X60X16MM
Packaging: Bulk
Material: Aluminum
Length: 2.362" (60.00mm)
Shape: Square, Angled Fins
Type: Top Mount
Width: 2.362" (60.00mm)
Package Cooled: BGA
Attachment Method: Thermal Tape, Adhesive (Not Included)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 2.96°C/W @ 200 LFM
Fin Height: 0.630" (16.00mm)
Material Finish: Black Anodized
Part Status: Active
auf Bestellung 100 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS060060016-MF-16O Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: MAXIFLOW HEATSINK 60X60X16MM, Packaging: Bulk, Material: Aluminum, Length: 2.362" (60.00mm), Shape: Square, Angled Fins, Type: Top Mount, Width: 2.362" (60.00mm), Package Cooled: BGA, Attachment Method: Thermal Tape, Adhesive (Not Included), Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 2.96°C/W @ 200 LFM, Fin Height: 0.630" (16.00mm), Material Finish: Black Anodized, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATS060060016-MF-16O ATS060060016-MF-16O Hersteller : Advanced Thermal Solutions ATS060060016_MF_16O.pdf Heat Sinks maxiFLOW BGA Heat Sink, High Aspect Ratio, Slant Fin, No TIM, 60x60x16mm