ATS060060024-SF-16W
ATS060060024-SF-16W Advanced Thermal Solutions Inc.
ATS060060024-SF-16W
Hersteller: Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: HEATSINK 60X60X24MM
Packaging: Bulk
Material: Aluminum
Length: 2.362" (60.00mm)
Shape: Square, Fins
Type: Top Mount
Width: 2.362" (60.00mm)
Package Cooled: BGA
Attachment Method: Thermal Tape, Adhesive (Not Included)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 1.87°C/W @ 200 LFM
Fin Height: 0.945" (24.00mm)
Material Finish: Black Anodized
Part Status: Active
auf Bestellung 66 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS060060024-SF-16W Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: HEATSINK 60X60X24MM, Packaging: Bulk, Material: Aluminum, Length: 2.362" (60.00mm), Shape: Square, Fins, Type: Top Mount, Width: 2.362" (60.00mm), Package Cooled: BGA, Attachment Method: Thermal Tape, Adhesive (Not Included), Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 1.87°C/W @ 200 LFM, Fin Height: 0.945" (24.00mm), Material Finish: Black Anodized, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote ATS060060024-SF-16W
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATS060060024-SF-16W ATS060060024-SF-16W Hersteller : Advanced Thermal Solutions ATS060060024_SF_16W-3133616.pdf Heat Sinks BGA Heat Sink, Straight Fin, No TIM, Black Anodized, 60x60x24mm (LxWxH)