Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > ATTINY461V-10PU
ATTINY461V-10PU
ATTINY461V-10PU Microchip Technology
Atmel_2588_8_bit_AVR_Microcontrollers_tinyAVR_ATti-1315472.pdf
Hersteller: Microchip Technology
8-bit Microcontrollers - MCU 4kB Flash 0.256kB EEPROM 16 I/O Pins
auf Bestellung 376 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATTINY461V-10PU Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20DIP, Packaging: Bulk, Package / Case: 20-DIP (0.300", 7.62mm), Mounting Type: Through Hole, Speed: 10MHz, Program Memory Size: 4KB (2K x 16), RAM Size: 256 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 256 x 8, Core Processor: AVR, Data Converters: A/D 11x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 5.5V, Connectivity: USI, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 20-PDIP, Part Status: Active, Number of I/O: 16, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Package / Case: 20-DIP (0.300", 7.62mm)
Mounting Type: Through Hole
Speed: 10MHz
Program Memory Size: 4KB (2K x 16)
RAM Size: 256 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 256 x 8
Core Processor: AVR
Data Converters: A/D 11x10b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 5.5V
Connectivity: USI
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 20-PDIP
Part Status: Active
Number of I/O: 16
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 3666 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 106
ATTINY461V-10PU Hersteller : Atmel ATMLS09488-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw ATTINY461V-10PU
auf Bestellung 2960 Stücke:
Mindestbestellmenge: 117
auf Bestellung 310 Stücke:
Mindestbestellmenge: 117
auf Bestellung 396 Stücke:
ATTINY461V-10PU ATTINY461V-10PU Hersteller : Microchip Technology atmel-2588-8-bit-avr-microcontrollers-tinyavr-attiny261-attiny461.pdf MCU 8-bit AVR RISC 4KB Flash 2.5V/3.3V/5V 20-Pin PDIP W Tube