AV3634613 Panasonic Electric Works
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 100mA (AC/DC)
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Circuit: SPDT
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Release Force: 2.549gf
Pretravel: 0.138" (3.5mm)
Differential Travel: 0.040" (1.0mm)
Overtravel: 0.063" (1.6mm)
Operating Position: 0.346" (8.80mm)
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details AV3634613 Panasonic Electric Works
Description: RF/Wireless, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 100mA (AC/DC), Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Circuit: SPDT, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Actuator Type: Lever, Straight, Operating Force: 25gf, Release Force: 2.549gf, Pretravel: 0.138" (3.5mm), Differential Travel: 0.040" (1.0mm), Overtravel: 0.063" (1.6mm), Operating Position: 0.346" (8.80mm), Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 30 V.