AVE108M06G24T-F Cornell Dubilier Knowles
AVE.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 460mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Surface Mount Land Size: 0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Ripple Current @ Low Frequency: 458 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 572.5 mA @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details AVE108M06G24T-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 460mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Surface Mount Land Size: 0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm), Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Ripple Current @ Low Frequency: 458 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 572.5 mA @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote AVE108M06G24T-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AVE108M06G24T-F AVE108M06G24T-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE AVE-4653.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 1000uF 6.3V 85C Case 10 x 10