Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > AVEK336M16D16T-F
AVEK336M16D16T-F Cornell Dubilier Knowles
AVEK.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 33UF 20% 16V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 12.1Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.248" L x 0.248" W (6.30mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Capacitance: 33 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 40 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 50 mA @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AVEK336M16D16T-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 33UF 20% 16V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 12.1Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.248" L x 0.248" W (6.30mm x 6.30mm), Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm), Capacitance: 33 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 40 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 50 mA @ 10 kHz.