Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > AVEK477M06G24T-F
AVEK477M06G24T-F Cornell Dubilier Knowles
AVEK.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 470UF 20% 6.3V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.1Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Ripple Current @ Low Frequency: 324 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 405 mA @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AVEK477M06G24T-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 470UF 20% 6.3V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.1Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm), Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Ripple Current @ Low Frequency: 324 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 405 mA @ 10 kHz.