Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > AVGA106M35C12T-F
AVGA106M35C12T-F Cornell Dubilier Knowles
AVGA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 26.53Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 27 mA @ 120 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details AVGA106M35C12T-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 26.53Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm), Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 27 mA @ 120 Hz.