Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > AVGA228M06H32T-F
AVGA228M06H32T-F Cornell Dubilier Knowles
AVGA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 320mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.508" L x 0.508" W (12.90mm x 12.90mm)
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Ripple Current @ Low Frequency: 680 mA @ 120 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details AVGA228M06H32T-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 320mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.508" L x 0.508" W (12.90mm x 12.90mm), Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Ripple Current @ Low Frequency: 680 mA @ 120 Hz.