Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > AVGA337M63P44T-F
AVGA337M63P44T-F Cornell Dubilier Knowles
AVGA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 330UF 20% 63V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 700mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.654" L x 0.654" W (16.60mm x 16.60mm)
Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 700 mA @ 120 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details AVGA337M63P44T-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 330UF 20% 63V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 700mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.654" L x 0.654" W (16.60mm x 16.60mm), Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm), Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 700 mA @ 120 Hz.