AVS104M50A12B-F
AVS104M50A12B-F Cornell Dubilier Knowles
AVS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 0.1UF 20% 50V SMD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.118" Dia (3.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Automotive, Bypass, Decoupling
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.32kOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Surface Mount Land Size: 0.130" L x 0.130" W (3.30mm x 3.30mm)
Height - Seated (Max): 0.213" (5.40mm)
Capacitance: 0.1 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.7 mA @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AVS104M50A12B-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 0.1UF 20% 50V SMD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.118" Dia (3.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Automotive, Bypass, Decoupling, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 2.32kOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Surface Mount Land Size: 0.130" L x 0.130" W (3.30mm x 3.30mm), Height - Seated (Max): 0.213" (5.40mm), Capacitance: 0.1 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.7 mA @ 10 kHz.